You are currently viewing 19.01. notiks tikšanās ar grāmatas “Burtiņi krāsu un ciparu zemē”

19.01. notiks tikšanās ar grāmatas “Burtiņi krāsu un ciparu zemē”

19. janvārī, pulksten 13.00 Turlavas bibliotēkā notiks tikšanās ar grāmatas “Burtiņi krāsu un ciparu zemē” ilustratori, Liepājas Liedaga vidusskolas pedagogu Mariku Beļēviču, sadarbībā ar Turlavas pamatskolas 1.- 4. klašu skolēniem, kā arī citiem interesentiem. Šī tikšanās tiek organizēta projekta ietvaros “Hei, rakstniek! Esmu Tavs lasītājs” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF).

“Burtiņi Krāsu un Ciparu zemē” ir izzinoša, aizraujoša, izglītojoša ilustrāciju un dzejoļu grāmata bērniem par BurtiemKrāsām un Cipariem. To apgūšanai, atkārtošanai, nostiprināšanai un iegaumēšanai interesantā un saistošā veidā. Bagātīgi, mīlestības pilni, koši, krāsaini, pilnkadra (ne fragmentāri!) zīmējumi uztveres un iztēles rosināšanai caur grāmatas interesantiem zīmētiem varoņu tēliem, kuros arī attēlotas mums tik pazīstamas un nozīmīgas dažādas emocijas, jūtas, mīmikas un žesti. Attēli un dzejoļi– savstarpēji papildina viens otru. Ilustrācijās ir izmantotas kontrastējošas krāsas, kuras izsaka dinamisku un aktīvu katra attēla ilustrācijas noskaņu, kur iekļautas: ahromatiskās krāsas (balts, pelēks, melns); hromatiskās krāsas (7 spektra krāsas); pamatkrāsas (sarkans, dzeltens, zils); atvasinātās papildkrāsas (violets, zaļš, oranžs); pretkrāsas  jeb papildkrāsas (violets – dzeltens; oranžs – zils; zaļš – sarkans);dažādas nokrāsas un starptoņi skolēnu pilnvērtīgai krāsu apguvei. Ilustrācijās ir iekļauti arī dažādi metodiskie elementi un paralēli tam, ilustrācijas ir veidotas arī domājot par starppriekšmetu saikni ar dažādiem citiem priekšmetiem: valodu, literatūru, matemātiku, dabas zinībām, sociālās zinībām, mūziku, vizuālo mākslu, dizains un tehnoloģijām; psiholoģiju un audzināšanu. Kā arī katram BurtamCiparam un Krāsai ir savs dzejolis, ar atskaņām un lieli burti vieglākai lasīšanai.

Grāmata ir paredzēta dažāda vecuma skolēniem: gan tiem, kuri vēl mācās burtus un ciparus, gan tiem, kuri jau lasa.

Grāmata pirmo reizi tika nodrukāta 22.03.2022.gadā, pirmā tirāža – 600 eksemplāru. Šī grāmata, no kuras vienlaicīgi var apgūt gan ciparus, gan alfabētu, gan krāsas, ir nodrukāta jau atkārtoti 19.11.2022., tādēļ tā atkal jau ir pieejama visā Latvijā, dažādās grāmatnīcās un bibliotēkās.