2021.gadā no 29.novembra līdz 3.decembrim Liepājas Liedaga vidusskolas speciālisti – direktores vietniece izglītības jomā un mūzikas skolotāja Anastasija Jericjana un mazākumtautības valodas un teātra mākslas skolotāja Tatjana Dzalba – piedalījās mācību kursā “Pasaule – mūsu klase: Muzeju kultūras ainavas” (“The world our classroom: museums and cultural landscapes”), Atēnas (Pireja), Grieķijā. Kursu īstenoja organizācija IDEC.
Kurss vērsts uz vairāku kompetenču apgūšanu: spēja veidot izglītības programmas ārpus klases, plānot braucienus ar āra nodarbībām, izstrādāt un īstenot neformālās izglītības programmu vērtēšanas aktivitātes.
Svarīgi bija atbildēt uz diviem jautājumiem:
Ko var iemācīt muzejs? Ko var iemācīties muzejā?
Projekta dalībnieku atzinumi par projektu
Anastasija Jericjana
Liepājas Liedaga vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā 1.-6. klasēs
Tatjana Dzalba
Liepājas Liedaga vidusskolas skolotāja
Ja mēs runājam par personīgo ieguvumu kursu laikā, tad vēlos uzsvērt, ka jau vairākus gadus strādāju ar skolēniem kā klases audzinātāja, tāpēc iznāk kopā ar skolēniem braukt dažādās ekskursijās uz muzejiem, lai parādītu viņiem daudz ko interesantu un jaunu, kas dod iespēju uz pasauli paskatīties no citas puses. Kursi sniedza man daudz jaunas informācijas, kas padarīs manas klases ekskursijas nākotnē vēl efektīvākas un interesantākas.”
Anastasija Jericjana
Liepājas Liedaga vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā 1.-6. klasēs
Man bija ļoti būtiski salīdzināt klasvadības stilus citās valstīs ar savu personīgo pieredzi. Var atzīmēt, ka metodes ir ļoti līdzīgas. Vēlos atzīmēt treneru profesionalitāti un prasmi pozitīvi noskaņot auditoriju no dažādām valstīm, un mudināt veikt dažādas aktivitātes. Uzskatu, ka iespēja komunicēt ar citu valstu pārstāvjiem, turklāt no citām darba sfērām, bija ļoti vērtīga pieredze
Secinājumi
Kursa stiprās puses:
- Emocionāli droša vide un labvēlīgs mikroklimats.
- Radoši un talantīgi kursa treneri.
- Pielāgoti un uzskatāmi metodiskie materiāli.
- Dažādu aktivitāšu organizēšana, ievērojot mērķauditorijas sagatavotības līmeni un vajadzības.
- Īpaši gribam izcelt āra nodarbības un SNF centra apmeklēšanu. Tas bija iespaidīgi.
Ieteikumi:
- Veicināt grupas saliedēšanu, nepārtraukti mainot savā starpā dalībniekus.
Projekta prezentācija
Par projektu
Aktivitāte organizēta Erasmus+ projektā “Skola – pasniedzējiem un pasniedzēji – skolai” ietvaros.
Par projektu:
- Erasmus+ projekta nosaukums: Skola – pasniedzējiem un pasniedzēji – skolai
- Erasmus+ projekta akronīms: TeachSCHOOL
- Erasmus+ projekta nosaukums angļu valodā: School for teachers and teachers for school
- Erasmus+ projekta nr.: 2020-1-LV01-KA101-077280
- Projekta ilgums: 01.09.2020. – 30.06.2023.
- Maksimāli atvēlētais projekta finansējums ir 54866,00EUR.
Projekta ietvaros paredzēts organizēt apmācības 26 dalībniekiem (mobilitātes) uz 11 strukturētiem kursiem, kuri tiks organizēti Spānijā, Itālijā, Horvātijā un Grieķijā.
Kursa programma bija ļoti pārdomāta un sabalansēta: dienas bija izplānotas tā, lai mēs katru dienu gūtu gan teorētiskās zināšanas, gan piedalītos āra nodarbībās. Par šo īso periodu mēs apmeklējām: Akropoli un Partenonu, Grieķijas nacionālo bibliotēku un bruņrupuču slimnīcu, Operas namu un Glifādes pludmali, kā arī Gāzes muzeju. Līdz ar to programma bija ļoti piesātināta ar iespaidiem un pozitīvām emocijām