You are currently viewing “Exchanges for all”  – atkal esam kopā!

“Exchanges for all” – atkal esam kopā!

Jau vairākus gadus Liepājas Liedaga vidusskolas skolēni piedalās ERASMUS+ un Nordplus Junior “Exchanges for all” projektā.

Mūsus skolu pārstāvēja 15 skolēni no 8.klasēm. Kopā ar skolēniem ceļojumā devās Andrejs Zavaruhins un Nadežda Jurčenko.

Arī šogad projekta tēma bija veltīta klimata izmaiņām (Stop Climate Changes), kas ir globāla tēma. Šoreiz 15 skolēni un 2 skolotāji no katra valsts LT, LV un DK devās uz Dāniju, kur piedalījās trīs meistarklasēs: fiziski piesātināta breika dejā, vizuālajā mākslā, kurā skolēni realizēja savu radošu talantu, un foruma teātrī, kurā aktīvi notika debates un diskusijas angļu valodā, kā arī mijiedarbība ar skatītājiem.

Braukšanas laiks vienmēr notiek jautri, jo tā ir iespēja saliedēties grupai un noskaņoties uz turpmāko darbību. Atbraucot ar autobusu un prāmi, skolēni izvietojās Sophieskolen skolā, Nykobing pilsētiņā.

Dienas režims vienmēr turēja skolēnus tonusā.

7:00 – celšanās, brokastis un rīta rosme
9:00 – 12:00 – meistarklases
13:00 – pusdienas un atpūta
14:00 – 16:00 – meistarklases 
17:00 – refleksijas laiks
18:00 – 21:00 – socializācijas aktivitātes
22:00 – atpūta, nakts miegs.


Lai attīstītu socializācijas prasmes, skolēnu grupas katru reizi tika miksētas. No sākuma daudziem skolēniem bija grūti iejusties svešā vidē, bet ar laiku, tās palika arvien vieglāk un jautrāk.

Vizuālās mākslas un foruma teātra darbnīcas bija veltītas klimata izmaiņu tēmām un skolēnu rādītās sadzīves scēnās varēja ieraudzīt, ka katrs mūsu  lēmums ietekmē klimata izmaiņās. 

Viens no vakariem bija veltīts starpkultūru dialogam, kur pārstāvji no katra dalībnieku valsts stāstīja par savu Dzimto zemi daļu no savas zemes, kā arī savus gārdumus. Pēc mūsu prezentācijas sanāca pārbaudīt skatītāju zināšanās Quizziz viktorīnā, kā arī nodziedāt “Debesīs iekrita tevī”.  Citā vakarā skolēni atjaunoja savas zināšanas projekta tēmas prezentācijā par CO2 veidošanos un to ilgtermiņa ietekmi uz mūsu klimatu.

Brīvākā laikā skolēniem bija iespēja paspēlēt galda tenisu vai spēlēt mūzikas instrumentus.

Pateicības veidā par aktīvu darbību meistarklasēs skolēniem sanāca izbaudīt Āzijas virtuvi restorānā. Izbaudīt sanāca arī Nykobing pilsētas arhitektūru īsā ekskursijā dānijas  skolēnu pavadībā. Projekta beigās skolēni saņēma sertifikātus par dalību projektā. Mēs ceram, ka projekts turpināsies un skolēniem būs iespēja doties ciemos uz Dāniju.

Projekta beigās skolēni saņēma apliecinājumu par dalību projektā. Savukārt, meistarklašu vadītājiem bija suvenīri no Latvijas.

Īss spontāns skolēnu uzvedums skolotājas Nadeždas Jurčenko pavadībā.