You are currently viewing Mūsu CO2 līmeņus sargā gaisa sargs

Mūsu CO2 līmeņus sargā gaisa sargs

Vai Tu zini, kas ir Gaisa Sargs? Varbūt zini, kā var izmērīt CO2 līmeni? 

GAISA SARGS tas ir elektronikas komplekts bērniem un jauniešiem, kas iedrošina praktiski iepazīt elektroniku, programmēšanu un zinātni.

Mūsu skolas GAISA SARGI piedzima ar jauniešu roku palīdzību: tehnoloģiskajos starpbrīžos 5.a skolēni Damirs un Ņikita un 7.b klases skolēni  Ivans un Jevgeņijs salika Gaisa Sargu – CO2 mērītāju. Aizraujošā procesa rezultātā izveidojies SUPERVARONIS, kas sargās CO2 līmeni 5.a un 7.b klasēs.  

Gaisa Sarga uzdevums ir mērīt CO2 līmeņus klasēs un vizuāli un ar skaņu brīdināt skolēnus un skolotājus, kad ir laiks izvedināt telpu. 

Saliekot robotu, skolēni uzlaboja savas lodēšanas prasmes un ieraudzīja alvu ķīmiskās periodisko elementu tabulā, iepazīstinājās ar elektronikas mikro komponentiem, tādiem kā kondensators, rezistors, foto rezistors, gaismas diode, kā arī uzzināja par mikrokontrolieri, LED displeju un CO2 sensora moduli.

Pielietojot multimetru skolēni izmērīja rezistoru omu kapacitāti (rezistenci) un varēja pārbaudīt rezistoru krāsu kodus  Electrodoc aplikācijā.  

Gaisa Sarga komplekts bez maksas tiek dāvināts izglītības iestādēm visā Latvijā no entuziastu komandas.

Skola izsaka paldies par uzdāvinātiem  Gaisa Sargiem. Ceram, ka tagad mūsu skolas gaiss būs tīrāks un svaigāks!

Vairāk par Gaisa Sargiem: https://gaisasargs.lv/.