You are currently viewing Pieteikšanās FLEX apmaiņas programmas stipendijai 2023-24 mācību gadam ir sākusies!

Pieteikšanās FLEX apmaiņas programmas stipendijai 2023-24 mācību gadam ir sākusies!

FLEX programmu izveidoja Amerikas Savienoto Valstu Kongress 1992. gadā. Tika izveidota pilnībā finansēta vidusskolēnu apmaiņas programma uz Amerikas Savienotajām Valstīm gada ietvaros. Šobrīd, savā trīsdesmitajā gadā, FLEX programma ir nodrošinājusi stipendijas vairāk nekā 30,000 vidusskolēniem no Eiropas, Eirāzijas un Vidusāzijas. Programmas mērķis ir veicināt starpkultūras izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un reģiona valstīm. Katrs stipendijas saņēmējs dzīvos vienu gadu, kādā no ASV viesģimenēm un mācīsies Amerikas vidusskolā.

Skolēni ar invaliditāti tiek aicināti piedalīties konkursā. Katru gadu aptuveni 20 skolēni ar invaliditāti dodas uz ASV FLEX programmas ietvaros. Skolēniem ar invaliditāti ir jāatbilst tiem pašiem kritērijiem kā citiem programmas dalībniekiem.

Vairāk par FEX programmu var lasīt arī ASV vēstniecības mājas lapā. Interesenti, kuri atbilst noteiktajām prasībām, tiek aicināti aizpildīt tiešsaistes pieteikuma formu: discoverflex.org/apply līdz 2022. gada 13. oktobrim.