You are currently viewing 🤡Mākslu laboratorijas “CirqueMusique” izrāde jauniešiem

🤡Mākslu laboratorijas “CirqueMusique” izrāde jauniešiem

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros koncertzālē “Lielais Dzintars” notika laikmetīgā cirka un mūzikas izrāde “Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi”. Izrāde veidota četrās daļās, un tajā piedalās cirka mākslinieki no Latvijas un Norvēģijas un mūziķi. Izrāde vērš uzmanību uz to, kā pusaudži reflektē par apkārtējo pasauli. Liedaga vidusskolas 8.kl. un 10.-12.klašu skolēniem tas bija neparastā pieredze. Vienai daļai ļoti patika, bet dažiem bija grūti saprast par ko stāsts.

Ar saviem iespaidiem latviešu valodas stundā padalījās Ēriks Škudulis no 12.a klases.

Izrāde sākās ar sarkanu balonu izšūpošanu un galveno varoņu parādīšanos. Visa izrāde sastāvēja no divām krāsām – dzeltenās un sarkanās. Sākumā visi bija dzelteni un draudzīgi, bet, kad viens no viņiem kļuva sarkans, pārējie sāka viņu nicināt un neuzskatīt par savu draugu. Pamazām visi sāka kļūt sarkani, un viņi atkal kļuva par draugiem, līdz atrada spīdošās kegles. Tās bija žonglējošas ķegles, kas simbolizēja narkotikas, alkoholu vai kādu citu nopietnu atkarību. Varoņi žonglēja kegļus un bija tik laimīgi, cik vien varēja būt, bet tad laime pazuda, un varoņi izskatījās tā, it kā visi drīz mirs, kā zombiji. Pirms tam viņi visi cīnījās un gandrīz nogalināja viens otru.
Uzreiz bija skaidrs, ka tas bija kaut kas līdzīgs paģiras stadijai pēc spēcīga alkoholiskā reibuma. Varoņu stāvoklis un pati darbība bija saprotama tiem, kas jau bija saskārušies ar šādām problēmām.
Pēc smagās “paģiras” fāzes varoņi sakopoja savus spēkus un atkal kļuva par komandu, par draugiem.

Nobeigumā par sevi varu teikt, ka ķerties pie apreibinošām vielām grūtos dzīves brīžos nav vērts. Tas, ko vajadzētu darīt, ir meklēt cilvēkus, kuri tevi sapratīs un pieņems tādu, kāds esi, ar visām tavām nepilnībām.