You are currently viewing Dalība projektā  projektā “Zenit stāsti”
WhatsApp Image 2020 12 03 at 11.33.54 1 1

Dalība projektā projektā “Zenit stāsti”

Liepājas Liedaga vidusskolas 10.a (Anna Miščuka, Marks Dvojeglazovs, Milana Kovaļenko, Marija Dzalba) un 10.b (Anastasija Simajeva, Irina Pavlova, Elisaveta Pisarenko) no piedalījās projektā “Zenit stāsti”.

Projekta “Zenit stāsti” mērķis ir uzlabot mazākumtautību un latviešu jauniešu (7.–12. klase) zināšanas par dzīvi Latvijā 20. gs. 60.–80. gados, ļaujot skolēniem ieraudzīt to, kā 50 gadu laikā mainījusies ikdienas dzīve; kuras ir tās vērtības, kas tolaik bija citas, un kuras palikušas nemainīgas arī šodien; sarunās ar tuviniekiem tiek stiprinātas arī ģimenes saites, piederība savai dzimtai, pilsētai, valstij.

Projekta rezultāts ir ģimenes albuma fotogrāfija, kurā redzama interesanta vieta, objekts, notikums vai cilvēks Liepājā un attēlu apraksts par laika posmu no 1960. līdz 1980. gadam (ieskaitot). Apraksts sastāv no piefiksētām atmiņām par fotogrāfijā redzamo, kā arī skolēna stāstījums, pārdomas par to, kā šī vieta, objekts, notikums vai cilvēks ir mainījies mūsdienās.

Skolēnu ģimeņu fotogrāfijas ir publicētas vietnē zudusilatvija.lv izmantojot #ZenitStasti, #PeopleToPeople: šeit

27.novembrī Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā notika Zoom stāstu vakars: šeit

Saite uz video no liepajniekiem.lvšeit

Plakāts: šeit

Projektu “Zenit stāsti” rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā People to People Cultural Engagement programmas ietvaros, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Jelgavas pilsētas bibliotēku, Latgales Centrālo bibliotēku un Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku.