Erasmus+ projekts “Exchanges for all” Dānijā

Erasmus+ projektu ietvaros  Liepājas Liedaga 8.klašu skolēniem bija unikāla iespēja piedalīties jauniešu apmaiņas nometnē Dānijā, Nykobing pilsētiņā , jaunaprīkotā “Sophieskolen” skolā (12 skolēni un 2 pedagogi). Projekta nr. 2019-1-DK01-KA105-060143.

Laikā no 20.-27.septembrim divpadsmit 8.klašu skolēni un 2 skolotāji bija  Dānijā, Nykobing pilsētā, un Erasmus+ projekta ietvaros “Stop climate changes” (Apstādiniet klimata izmaiņas) piedalījās sadarbības programmas realizēšanā. Nepilnas nedēļas laikā skolēni miksētās grupās no Dānijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas darbojās trīs meistarklasēs: deju, cirka vai dramatiskajā. Meistarklašu ideja bija atbilstoša projekta tēmai. Pēc sagatavošanās darba skolēni demonstrēja meistarklašu priekšnesumus skolā un jauniešu mājā “Kulturfabrikken”. Vienā no vakariem katras valsts grupa  (DK, LV, LT, PL) prezentēja savu pilsētu un dzimtenes lepnumu, iepazīstināja projekta dalībniekus ar savas tautas dziesmām, spēlēm vai deju, kā arī ar nacionālajiem ēdieniem.

Projekta laikā tika parādīta prezentācija par klimata izmaiņām, ar projicēto elektronisko klimata simulāciju tika atspoguļots, kas varētu notikt, ja cilvēce nemainīs savu attieksmi. Pēc prezentācijas – nelielas atziņas par to, ko mēs varam izdarīt, lai mazinātu gan globālo, gan savu personīgu negatīvu ietekmi uz klimatu. Papildus projekta aktivitātēm bija “Asia” restorāna un botāniskā dārza un zoodārza apmeklēšana. Nobeigumā jaunieši noskatījās  filmu “The day after tomorrow” (“Diena pēc rītdienas”).