Erasmus+ projekts “Keep in touch” Polijā

 

Erasmus+ projektu ietvaros  Liepājas Liedaga vidusskolas 8.klašu skolēniem bija unikāla iespēja piedalīties jauniešu apmaiņas nometnēs:  Polijā – “Osrodek Olimp” viesu mājā (10 skolēni un divi pedagogi).

Tāpat laikā no 20. līdz 27.septembri viena mūsu 8.klašu grupa – 10 skolēni un 2 skolotāji bija “Osrodek Olimp” viesu mājā Żelistrzewo ciemā, Polijā. Miksētās grupās (no LV, DK, PL un LT) skolēni aktīvi darbojās trīs meistarklasēs: dejās, foruma teātrī un mūzikas virzienā. Mūsu grupa veiksmīgi prezentēja valsti ar dziesmu “Debesis iekrita tevī” un pacienāja viesus ar Latvijas gardumiem. Savukārt, arī mūsu skolēni izgaršoja citu valstu virtuves noslēpumus. Saistībā ar projekta tēmu “Stop climate changes” (“Apstādiniet klimata izmaiņas”) skolēniem bija darbs grupās un plastmasas pārstrādes rupnīcas apmeklēšana, kur skolēni iepazinās ar plastmasas nepatīkamo smaržu un to kaitīgumu.

Projekta dalībnieki devās ekskursijā uz vēsturisko Polijas pilsētu – Gdaņsku un uzzināja, ka vecākā Gdaņskas māja ir uzbūvēta 1451. gadā.

 

Neskatoties uz to, ka jaunieši ir ļoti aktīvi un enerģiski, ceļā uz mājam skolēni bija patīkami noguruši un gulējā autobusā salda miegā… Cerams, ka jaunu iespaidu apzināšanai pietiks daudz laika.