You are currently viewing Ēnu diena – 2020
IMG 20200227 WA0001

Ēnu diena – 2020

IMG 20200227 WA0001

Mūsu skolas  10. ,11., 12. klašu jaunieši piedalījās “ Ēnu dienā ” arī ESF projekta Nr. 8.3.5. 0/16/I/001 “”Karjeras atbalstsbvispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Tā 10.a klases skolniece Valērija Belova 11. februārī ēnoja Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti. Jaunietes domas par pieredzēto:

“ Diena bija neparasta, jo es pirmo reizi biju Liepājas Domē. Sapratu, ka Domes mēra amats ir ļoti grūts. Man patika viss, ko mums pastāstīja J.Vilnītis. Daudz jauna un interesanta uzzināju par Liepājas nākotni, par aktualitātēm, kuras šobrīd ir mēra ikdiena. Jauniešiem svarīgi ir saprast un koncentrēties uz tām lietām, kuras patīk un sanāk ļoti labi. Es ar nepacietību gaidu Liepājā jaunos tramvajus!”

12.a klases jauniete Laima Bulle kļuva par “ēnu” diviem profesionāļiem – sabiedrisko attiecību speciālistei un arhitekta palīgam. Par sabiedrisko attiecību speciālisti Laima saka:

 “Es “ ēnu dienās” piedalos jau vairākus gadus, bet tikai šoreiz es jutos kā zivs ūdenī. Šīs profesijas cilvēki ir ļoti aktīvi, izskatās, ka neguļ un par atvaļinājumu ar nav dzirdējuši. Tas ir tieši tas, ko esmu meklējusi. Bet vēl ir jāpadomā…… Arhitekta palīgs izstrādā rasējumus, tas ir darbs ar papīriem, bet tikai. Mākslinieks arhitekts jau ir cita pakāpe………. ”

12.a klases jaunietis Pāvels Ļapunovs Latvijas Universitātē ēnoja Farmakoloģijas katedras lektori:

“ Viņa māca Farmakoloģiju studentiem. Es nedomāju savu nākotni saistīt ar pasniedzēja darbu. Tā kā piedalījos lekcijās, tad ieskatījos studenta ikdienā. Es pārliecinājos, ka mana izvēle – farmakoloģija – ir pareiza. Tagad es droši zinu, kur iesniegšu dokumentus pēc vidusskolas beigšanas.”

Programmatūras testētāja profesijā iejutās 11.b klases skolnieks Edgars Vasiļjevs. Par jaunieti profesionālis J.Vilsons saka: “ Zinātkārs, ieinteresēts jaunietis. Ēnošanas laikā iesaistījās diskusijās un uzdeva jautājumus. Labi prot komunicēt ar cilvēkiem.” Edgara atziņas:

“ Interesanta profesija un darbs. Galvenais pienākums ir meklēt kļūdas programmatūrā. Vienmēr strādāt ar jaunākajām elektroniskām ierīcēm. Nepieciešams ļoti labi visu zināt par datoriem. Skolā svarīgākie priekšmeti ir informātika un programmēšanas pamati. Iepazinu darbu IT jomā.”

Taisija Domračeva, Jekaterina Gončarina un Olga Juņina kļuva par “ ēnām” dažādiem ārstiem Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Visas trīs jaunietes interesējas par ārstu profesiju un vēlas tālāk studēt medicīnu:

Ēnu dienas pieredze palīdzēja mums saprast, ka nākotnē tiešām gribam kļūt par ārstēm. Mums pieredzētais likās ļoti interesants, neparasts, aizrautīgi vērojām ārstu darba ikdienu, darba pienākumus un specifiku.”