You are currently viewing “Exchanges for all” – šoreiz  Zviedrijā

“Exchanges for all” – šoreiz Zviedrijā

Pavasaris atnāca ar labām ziņām! No  9.līdz 16.maijam mūsu skolas 8.klašu 15 skolēniem Nordplus projekta un “Exchanges for all” organizācijas ietvaros parādījās lieliska iespēja apmeklēt Zviedrijas pilsētu Ӧrnskoldsvik, kurā skolēni piecas dienas  dzīvoja un darbojās nometnē kopā ar citiem 45 skolēniem no Dānijas, Zviedrijas un Lietuvas. 

Starptautiski jauktās grupās jaunieši darbojās deju, cirka un maģijas darbnīcās, gatavojot kopīgu uzvedumu, kuru vēlāk prezentēja arī citu skolu bērniem un vecākiem. Nedēļa noritēja diezgan intensīvi: bija gan meistarklases, gan starpkultūru vakars, gan ekskursija pa pilsētu un Zviedrijas kalniem, gan akvaparka un restorāna apmeklējums. Vakaros bija laiks kopīgām izklaidēm un saskarsmes spēlēm. Zēni protams vairāk bija aizņemti ar futbolu un basketbolu. Daudziem patika vienkārši paspēlēt  šahu, galda spēli UNO vai paskatīties Eirovīziju.   

Projekta beigās, svinīgajā ceremonijā skolēniem izsniedza dalības sertifikātus. 

Dažiem bērniem bija skumīgi atvadīties no jauniem draugiem un viņi cer, ka nākotnē būs iespēja piedalīties citā projektā. Neskatoties uz garu, 26 stundu ceļu autobusā un uz prāmja, skolēniem palika daudz iespaidu, kuros viņi atcerēsies no skolas gadiem.