You are currently viewing “Kas es varētu būt?”
IMG 20200129 WA0002

“Kas es varētu būt?”

Skolas 3.BC klašu skolēni devās ekskursijā uz SIA “Liepājas tramvajs”, lai iepazītu uzņēmuma darba vidi un tur strādājošās profesijas. Ekskursija – nodarbība notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēni, tiekoties ar uzņēmuma tehnisko direktoru A. Raudu,  uzzināja, ka vecākā elaktriskā tramvaja līnija visā Baltijā 1899. gadā sāka darboties tieši Liepājā. Tramvaja sliežu ceļi bija citādāki, un paši tramvaji arī izskatījās savādāk, un to maršruti atšķīrās no mūsdienām. 120 gadu laikā ir izbūvētas un atremontētas sliedes gandrīz visā šodienas tramvaja maršrutā. Šo pilsētas transportu izmanto liepājnieki, lai brauktu uz darbu, bērni un jaunieši, lai dotos uz skolu un vienkārši, lai aizbrauktu no vienas vietas uz citu. Tas ir ļoti ērti izmantojams arī pilsētas viesiem. Uzņēmumā ir 16 tramvaju, bet katru dienu apkalpo pasažierus 10 tramvaju. Skolēni apskatīja tramvaju depo, kur tiek veikta tramvaju apkope, sagatavošana reisiem un remonti. Bērni iepazina remonatslēdznieka un ritošā sastāva atslēdznieka profesijas, darba vidi un to specifiku. Skolēni iepazina tramvaja vadītāja, dispičera profesijas, darba vidi un pienākumus. Skolnieki tagad zina, ka par tramvaja vadītāju ir jāmācās Rīgā.

Ekskursijas – nodarbības nobeigumā bērni devās kopīgā izbraucienā ar tramvaju, lai labāk iepazītu tramvaja vadītāja darba ikdienu un izprastu sabiedriskā transporta – tramvaja – nozīmi liepājnieku dzīvē.