Mācību procesa ietvaros 10 b klases skolēni devās uz 19. gadsimta beigās celtu Liepājas Jūras cietokšņa daļu – Redanu. Vēstures mācību priekšmeta ietvaros skolēni aplūkoja vienīgo nocietinājuma daļu Liepājā, kur notikusi reāla karadarbība. Skolēni uzzināja kā sāka veidoties Liepājas nocietinājuma sistēma Krievijas impērijas laikā un kādas izmaiņas Karosta piedzīvojusi cauri I un II pasaules karam, Padomju savienības un Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā. Gida pavadībā skolēni aplūkoja gan izveidotās ekspozīcijas, gan uzzināja vēstures faktus, gan varēja sajust kāda disciplīna tika prasīta no karavīriem pirms vairāk kā simts gadiem.
Skolēni pilnveidoja savas zināšanas par Brīvības cīņas notikumiem, jo lielākoties vēsturē tiek runāts par 11.novembri, būtiski bija uzzināt, ka arī Liepājā norisinājās vissīvākā kauja 1919.gada 14. novembrī, kad bermontieši ieņēma Redanu, Klaviera fortu, Vidus fortu, Dienvidu fortu. Tomēr Latvijas karavīru drošsirdība un varonība ļāva atsist bermontiešus, kuriem bijis skaitlisks pārsvars un nesalīdzināmi labāks apbruņojums, Liepājas aizstāvji izdzina ienaidniekus no Redana. Šīs cīņas bija izšķirošas, jo to rezultātā bermontieši tika no Latvijas padzīti pavisam.
Skolas somas ietvaros skolēni ieguva jaunas zināšanas un daudziem šī Karostas nocietinājuma daļa bija jauna vieta kuru aplūkot.