You are currently viewing 🏛️Mana nākotnes pilsēta “Liepājas jaunā bibliotēka”

🏛️Mana nākotnes pilsēta “Liepājas jaunā bibliotēka”

Šī mācību gada oktobrī iesākās Liepājas jauniešu forums: Mana nākotnes pilsēta “Liepājas jaunā bibliotēka”.

1.posmā Liepājas pirmsskolas un sākumskolas skolēni piedalījās ar saviem zīmējumiem ( tajā skaitā 3.a klase un 4 labākie darbi tika izstādīti T/C “Kurzeme”_ sk. D.Notte ). Visi zīmējumi apskatāmi:  https://konkurss.lnf.lv/darbi?status=active&round=1

2.posmā piedalījās Liepājas pamatskolas skolēni, izvēlējās 1.posma darbu, turpināja ideju, veidoja maketu un prezentēja darbu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis”.

4.klašu skolēni Violeta Sidorova, Milana Marija Sibjakova, Sofija Borovkova, Davids Solodilovs un Īlajs Molčanovs (sk. D.Notte un sk.T. Žizņevska) izveidoja komandu “Dizaina grupa”. Grupa izvēlējās Liepājas Ezerkrasta sākumskolas skolnieces Patrīcijas Bušas zīmējumu, kur Patrīcijas moto ir: “Vēlos bibliotēku, kurā var ieiet ar dzīvniekiem un , kur ir dzīvnieki”.

Violeta, Milana Marija, Sofija, Davids un Īlajs vēlas atbalstīt Liepājas jauno bibliotēku kategorijā Nr. 3 ”Miers, laba veselība un labklājība”.

“Dizaina grupa” mazliet mainīja sākotnējo ideju par iespēju bibliotēkā pavadīt laiku kopā ar saviem četrkājainajiem mīluļiem, jo būtu jāņem vērā to cilvēku labsajūta, kuriem ir alerģija pret mājdzīvniekiem.

Tādēļ skolēni iecerējuši bibliotēkā izveidot telpu, kurā iespējams pabūt dzīvnieku pasaulē, lasīt grāmatas, atpūsties, iztēloties, fantazēt un spēlēties ar dzīvnieku rotaļlietām.

Jāpiebilst, ka “Dizaina grupas” skolēni vēlas aktualizēt dabīgā materiāla izstrādājumus – rotaļlietas, pufus, dīvānus un citas iespējas (tādēļ maketā pufi ir pildīti ar griķiem). Iespējams sadarboties ar uzņēmējiem un lietderīgi izmantot koka atgriezumus vai cita dabīgā materiāla pārpalikumus! Lūgums bibliotēkā izvietot arī istabas augus (maketā ir redzami istabas augi)!

Bibliotēkā ir redzamas Liepājas simbolikas krāsas un Liepājas vēsture (maketā ir sarkanas un zaļas rotaļlietas, un fototapete ar seno Liepāju).

Mēs būsim priecīgi par mūsdienīgi un veselīgi iekārtotu jauno bibliotēku, ērti pieejamu arī tiem cilvēkiem, kuri vēlas bibliotēkā laiku pavadīt kopā ar savu mīļo dzīvnieku !

3.posmā piedalīsies vidusskolu jaunieši, izvēlēsies 2.posma darbu un virzīs ideju tālāk.

8.marta pēcpusdienā 4.klašu ,,Dizaina grupa,, aizstāvēja ideju par Liepājas jauno bibliotēku.

Novēlām Liepājai jaunu un skaistu bibliotēku!