You are currently viewing Projekts Erasmus+ “Exchanges for all” – Atkal esam kopā!

Projekts Erasmus+ “Exchanges for all” – Atkal esam kopā!

Jau vairākus gadus mūsu skola ir starptautiskā projekta Erasmus+ dalībnieks. Viens no virzieniem ir aktivitātes, kurās iesaistīti arī skolēni. Neskatoties uz pandēmijas apstākļiem, projekts tika veiksmīgi īstenots tiešsaistes formātā. Bet patiess prieks bija pēc trīs gadiem darbošanās tiešsaistē, beidzot tikties klātienē un baudīt kopābūšanu. Projekts “Exchanges for all” tika īstenots divās lokācijās:  nelielā Dānijas  pilsētiņā Guldborg  un atpūtas kompleksā “Draudzība” Bernātos . Dalībnieku mērķauditorija bija 8. un 9. klašu 30 skolēni no Latvijas, Dānijas, Lietuvas un Polijas. Kopā ar bērniem bija viņu skolotāji, lai veicinātu drošības sajūtu svešajos apstākļos.

Arī šogad apmaiņas nometnes tēma bija “Stop climate changes”. Vienas intensīvas nedēļas laikā skolēni piedalījās klimata izmaiņu tēmatiskās meistarklašu darbnīcās: dejā, foruma teātrī, cirkā, akrobatikā, maģijā, pantomīmā un mūzikā.

Pirmajā vakarā mūs gaidīja izaicinājums, jo mūsu skolēniem bija angliski jāstāststā gan par Liepājas pilsētu, gan par mūsu skolu, gan iesaistīties starpkultūru dialogā. Jau tajā vakarā sāk veidoties labvēlīgā gaisotne. 

Dānijas grupai neparasts bija foruma teātris, kad noskatoties nelielu teātrālo uzvedumu, skatītāji bija nevis pasīvā režīmā, bet aktīvā, t.i. skatoties otro vai trešo reizi kādu no uzvedumiem, jebkurš auditorijas skatītājs varēja apstādināt uzvedumu jebkurā mirklī un izspēlēt kādu no sižetu citādāk vai pati tajā piedaloties. Savukārt, Liepājas grupai jaunums bija akrobatikas elementi. 

Sagatavoties uzvedumi tika rādīti trīs skolās skolēniem. Jaunums bija arī maģija un triki, ar kuriem varēja iespaidīt īpaši jaunāko skatītāju paaudzi. 

Starpkultūru vakarā katra skola prezentēja savu valsts, pilsētu un skolu. Ar humoru būs atcerējama lietuvas grupas prezentācija. Starpkultūru vakars noslēdzās ar nacionālo gardumu degustāciju. 

Neskatoties, ka nometnes programma bija diezgan intensīva, sākot ar rīta rosmēm un līdz meistarklašu izmēģinājumiem vakaros, skolēniem bija daudz iespēju savsarpējai saskarsmei, kad viņi varēja arī atpūsties spēlējot novusu, uno, galda tenisu, futbolu spēles laukumā vai arī sarunājoties grupās. Īpaši interesanti tika pavadīti vakari, kad meitenes aicināja visus uz dejām. Mūsdienīgie ritmi nevienu neatstāja vienaldzīgu!

“Draudzības” grupai bija interesanta aktivitāte ar mērķi iepazīstināt viesus ar Liepājas skaistākajām vietām. Tāpēc visi 60 dalībnieki bija sadalīti septiņās grupās ar diviem latvju vadītājiem katrā. Visām grupām tika izstrādāti unikālie maršruti, lai apskatītu Liepājas objektus. Mūsu skolēni veiksmīgi tika galā, un dienas nobeigumā visus sagaidīja Grobiņas pilsdrupu un Prominādes aizraujošie skati!

Tomēr visam ir sākums un arī ir beigas.

Noslēguma aplī, kad dažādu valstu skolēni sniedza atgriezenisko saiti par nometni saņemot projekta sertifikātus, daudzi skolēni uzsvēra, ka bija noguruši, bet laimīgi. Daudziem bija grūti šķirties ar jaunajiem draugiem. 

Vēlamies īpaši pateikties mūsu skolas skolotājiem, par ieguldīto darbu un par rūpēm, lai skolēni jūstos droši un veseli!

To be continued…

Skolēnu meistarklašu uzvedumi

Skolēnu uzvedumi Liepājas Liedaga vidusskolā
Skolēnu uzvedumi Sophieskolen, Dānijā


Erasmus+ projekta nr.: 2019-1-DK01-KA229-059934_2

Exchanges_fo_all_logo