You are currently viewing Sadraudzēties ar Spāņu skolu Kadisā

Sadraudzēties ar Spāņu skolu Kadisā

2023.gadā no 30.oktobra līdz 3.novembrim Liepājas Liedaga vidusskolas speciālisti: direktores vietnieces izglītības jomā un matemātikas pasniedzēja Jeļena Mironova un datorikas pasniedzēja Darja Spasjonova devušies ēnot uz  Spānijas skolu IES Cornelio Balbo Kadisā.

Ceļojums uz Kadisu bija pilns ar piedzīvojumiem, ceļojuma plānošana nebija viegls process, jo Kadisa ir pussala, kas atrodas Dienvidspānijā. Kadisā nav lidostas un līdz pilsētai jātiek izmantojot starppilsētu sabiedrisko transportu autobusu vai vilcienu.

“Mani ļoti pārsteidza iekšējā skolas atmosfēra. Ienākot skolas telpās, uzreiz pamanīju, ka visur ir plakāti, uzraksti, gleznas un mazs dārzs iekštelpās. Skolēniem nav laika sēdēt gaiteņos un gaidīt mācību stundas sākumu, jo skolas zvans skan vienu reizi, tas nozīmē, ka mācību stunda beidzas un uzreiz jāiet uz nākamo mācību stundu. Spāņu skolēni un skolotāji ir ļoti draudzīgi un skolā var just draudzīgu atmosfēru”,

dalījās ar iespaidiem par uzņemošo skolu D.Spasjonova.

D.Spasjonova arī pievērsa daudz uzmanības skolas organizācijas aspektiem:

“Biju pārsteigta, ka skolā nav tik daudz atbalsta personāla, kā mūsu skolā. Spāņu skolā nav: bibliotekāres, medmāsas, policijas pārstāvja utt. Uzskatu, ka tas ir mīnuss. Novērojot mācību stundas, secināju, ka mūsu skolotāji aktīvāk izmanto IKT  mācību stundas laikā.  Spāņu skolotāji vairāk diskutē ar skolēniem, raksta uz tāfelēm un strādā ar darba lapām vai izmanto grāmatas. Skolēni ir ļoti aktīvi un piedalās mācību procesā pēc savām zināšanu spējām. Man ļoti patika ideja ar ēdienu pasūtīšanu, izmantojot Google Forms. Katrs skolēns var noskenēt QR-kodu un pasūtīt ēdienu skolas ēdnīcā.”

Savukārt J. Mironova, papildinot kolēģes iespaidus par mācību vidi, atzīmēja, ka pārsteigums bija tas, ka skolēni vispār neizmanto savus telefonus mācību stundu laikā, kā arī pārtraukumā daudzi skolēni komunicē savā starpā, nevis “sēž telefonā”.

“Interesanti bija tas, ka spāņu skola maksā papildus naudu par mācību stundu sarakstu veidošanu, un par to ir atbildīga cita organizācija. Spāņu skolēni uzsāk mācības no 15.septembra, jo līdz šim datumam mācību stundu saraksts tiek veidots un rediģēts”

padalījās ar pieredzi J.Mironova.

Aktivitāte organizēta Erasmus+ projektā  “Mācīties būt…” ietvaros.

Erasmus+ projekta nosaukums: Mācīties būt…
Erasmus+ projekta nosaukums angļu valodā: Learn to be…
Erasmus+ projekta nr.: 2022-1-LV01-KA122-SCH-000077521
Finansējuma saņēmējs: Liepājas Liedaga vidusskola
Projekta ilgums: 18 mēneši (01.11.2022. – 30.04.2024.).
Projekta finansējums: maksimāli atvēlētais projekta finansējums ir 36 588,00 EUR (Eiropas komisijas finansējums).
Mērķauditorija: Liepājas Liedaga vidusskolas personāls un skolēni.