You are currently viewing Starptautiskais Nordplus projekts, skolēnu apmaiņas vizīte
Young people are the future

Starptautiskais Nordplus projekts, skolēnu apmaiņas vizīte

    Turpinot iepriekšēja projekta sadarbību (2018. gads 22.-27.septembris ) un jauniešu apmaiņu Dānijā un Liepājā, arī šogad veiksmīgi noritēja jauniešu apmaiņas Nordplus Junior projekts “Young people are the future” (Jauni cilvēki ir nākotne), kura ietvaros piedalījās mūsu skolas 8. klašu 23 skolēni un 4 pedagogi. Skolas delegācija bija divās grupās: Lietuvā (viesu nams “Sodyba Strykis”) un Latvijā (atpūtas komplekss “Draudzība”) kopā ar 8.klašu jauniešiem no Zviedrijas, Dānijas un Lietuvas. Skolēni piedalījās 3 veida meistarklašu darbnīcās (teātra māksla, deja un liriskā/bit-boksa), kuri virzās ap galveno tēmu- “Klimata izmaiņas”.

 

    Skolēni izprata klimata izmaiņas ne tikai zīmējot plakātus un veidojot prezentācijas ar klimāta saistītām problēmām un to risinājumiem vai gatavojot uzvedumus, bet arī sajūtot laika apstākļus uz sevis un salīdzinot bildes ar vietām, kurus viņi apmeklēja. Divu dienu laikā laika apstākļi nomainījās tik strauji, ka bildēs redzamie vikinga kuģa konturi “Dreverna”ciematā, Lietuvā, pie kurā bildējās skolēni, bija vienīgais kas palika skaidri redzams.

 

    Bija arī gaišāki mirkļi, kad skolēni, miksētā valstu grupā, veidoja izrādi savas meistarklases ietvaros un rādīja tās skolās vai jauniešu mājās. Varat iedomāties, ka tas nav viegli, jo starptautiskā projekta sarunvaloda ir angļu.

 

    Pacienāties ar nacionālo virtuves gardumiem un parādīt prezentāciju vai nodziedāt dziesmu, kura pārstāv savu valsts, varēja starpkultūru vakarā. Projekta noslēgumā visiem dalībniekiem iesniedza projekta sertifikātus. Projekts ilga tikai vienu nedēļu no 22.-27.septembrim un, neskatoties uz sliktiem laika apstākļiem, jaunu iespaidu un kontaktu bija tik daudz, ka tos vēl nāksies apjēgt un izprast ilgu laiku.

 

    Projekta beigās dažiem bija grūti šķirties ar jauniegūtajiem draugiem. Labi, ka ir tehnoloģijas, kuras ļauj saglabāt kontakta dzirksteli līdz nākošam projektam.

 

Projekta mirkļi sociālā tīkla grupā    |    Projekta mājas lapa.