You are currently viewing Starptautiskā jauniešu apmaiņa “Jaunimo Sodyba”, Lietuvā projektā “Exchanges for all”

Starptautiskā jauniešu apmaiņa “Jaunimo Sodyba”, Lietuvā projektā “Exchanges for all”

Kā tradīcija arī šogad laikā no 23.-29. septembrim “Nordplus Junior” projekta ietvaros Liepājas Liedaga vidusskolas 8.klašu skolēni devās uz nometni. Projekta ietvaros skolēni devās apmaiņas braucienā uz Lietuvu – “Jaunimo Sodyba” (Jauniešu sēta – tulk.).

Nepilnas nedēļas laikā četru valstu (Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Zviedrijas) skolēnu grupas sagatavoja priekšnesumus tēmai “Stop Climate Changes” trīs meistarklašu virzienos: skatuves mākslā, mūsdienu dejā un mūzikā. 

Starpkultūru vakarā skolēni prezentēja savu valsti un gardumus. Pēc lekcijas par klimata izmaiņām skolēni darbojās grupās, zīmējot mūsu planētu Zemi divos scenārijos: kas notiks, ja mēs kā cilvēce turpināsim iet pa esošu ceļu neko nemainot klimata uzlabošanas ziņā un kas notiks, ja mēs sāktu un turpinātu iet, domājot zaļāk. 

Katru rītu skolēni vingroja rīta rosmēs,kuras vadīja Steve (STEVE, TU ESI LEĢENDA!!!!!❤️). Dienas beigās notika refleksijas, kurās skolēni dalījās ar iespaidiem par nometni. 

Pēc meistarklašu uzvedumu sagatavošanas, skolēni to demostrēja citās Lietuvas skolās: Klaipēdā Sendvario Progimnazija un Ketvergiu mokykla, kā arī apmaiņas skolā – Jaunimo Sodyba, sagaidot citas nometnes viesus. 

Projekta brauciena noslēgumā notika atvadu ceremonija un ballīte. Meistarklašu vadītāji Karoline, Steve un Lori izsniedza skolēniem projekta dalības sertifikātus. Noslēguma aplī katrs skolēns sniedza atgriezenisko saiti par apmaiņas brauciena nedēļu. Nometnes dalībnieki apmainījās ar kontaktiem. Pēc sertifikātu izsniegšanas skolēni dejoja ballītē un pasēdēja pie ugunskura, klausījās ģitāras spēli un dziedāja, kamēr uz uguņa gatavojās zefīrs.  

Citāti no skolēnu atziņām par apmaiņas braucienu:

“Man ļoti patika viss, nometne ir lieliska, skolotāji ir superīgi (Stīvs, Jori, Karolīna, Andrejs un Nadežda). Es viņus mīlu, viņi ir labākie! Mūsu māja nebija pati foršākā, bet tik un tā bija ļoti forša! Atradu jaunus draugus un satiku citus, cilvēki bija forši un pozitīvi, ugunskurs un diskotēka bija vislabākās atmiņas, bija brīnišķīgi, labākās 6 dienas, iesaku visiem tur būt! Labprāt tur aizbrauktu vēlreiz!! Reizēm ēdiens nebija īpaši labs, kotletes pirmajā vai otrajā dienā bija dīvainas (dārzeņu – papild.), bet frī un tīrradņi bija bumba😊. Es lieku 10/10, man ļoti patika! Ļoti forši bija sēdēt šūpolēs, īpaši vakarā, liels paldies, ka uzaicinājāt un pieņēmāt!! 💗”
“Nometnē bija daudz labu cilvēku, bija ļoti patīkama komunikācija, bija interesanti uzzināt citu valstu kultūru un apmainīties pieredzē”.
“Iepazinos ar interesantiem cilvēkiem, ļoti draudzīgu atmosfēru un uzlaboju angļu valodas zināšanas”.
“Man viss patika, manuprāt, viss bija labi izplānots, skaista vieta, jauki skolotāji un lieliski draugi, bet vislabākā bija pieredze kopumā un apgūtās prasmes”
Viens no skolēniem atzina, ka angļu valoda klasē un reāla sarunvaloda citu valstu pārstāvju vidū, īpaši publiski, nav viegla lieta:  “Bija nedaudz bail kaut ko teikt visu priekšā.”
“Labākais, ko esmu ieguvis no visām apmaiņām, kurās esmu piedalījies, vieglāk ir iemācīties tikt galā ar sociālo trauksmi, jo man nebija laika uztraukties, jo patiešām labi pavadīju laiku un aizmirsu par to.”
Daži skolēni saprata, ka ir jāuzlabo savas angļu valodas prasmes, lai piedalīties šādas nometnēs, “Man jāuzlabo angļu valoda”.
Bija skolēni, kuri iemācījas jaunas prasmes: “Esmu apguvis dažas mūzikas radīšanas prasmes”. 


Projekta saistītas organizācijas
Exchanges_fo_all_logo