You are currently viewing Stundas – nodarbības projektā “Dzīvei gatavs”
IMG 20200204 WA0002

Stundas – nodarbības projektā “Dzīvei gatavs”

Janvāra beigās skolas 8.A,D un 9. klašu skolēniem sociālo zinību stundas vadīja projekta “Dzīvei gatavs” Valsts ieņēmuma dienesta darbinieces – lektores no Kuldīgas Baiba Trumpeniece un Rīgas Daiga Bereza.

      Skolēni uzzināja, ka Valsts ieņēmuma dienests nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu valstī un uz muitas robežu. Jaunieši iepazina Latvijas valsts nodokļu sistēmu – kā tiek tērēti strādājošo cilvēku, (arī skolēnu vecāku ) nomaksātie nodokļi. Lektores jauniešiem izskaidroja nodokļu maksāšanas nepieciešamību un nozīmi. Skolēniem tika skaidrots arī mūsu valstī esošais atbalsts strādājošajiem – nodokļu sistēmas maksātājiem. Skolēni praktiski veica uzdevumus par dažādām dzīves situācijām – maksāti nodokļi, nemaksāti nodokļi – un riskiem, kādi ir/nav par valsts nodokļu sistēmas ievērošanu/neievērošanu.

       11.A,B klasēm matemātikas stundas vadīja projekta “ Dzīvei gatavs” SWED bankas speciāliste Baiba Miņina. Matemātikas stundā apgūtās zināšanas par statistikas elementiem  jaunieši izmantoja, iepazīstot bankas brokera profesiju, uzzinot par vētspapīru tirgu un akciju tirdzniecību biržās. Praktiski pildot uzdevumu, veica aprēķinus, lai izvērtētu, cik izdevīgi ir investēt līdzekļus  Latvijas uznēmumos – OLAINFARM vai TALLINK PROM . Jauniešiem bija jāpamato, kuras uzņēmuma akcijas un kāpēc jaunieši iegādātos.

         Stundā skolēni guva pieredzi par vētspapīru tirgu un guva ieskatu, ja savus uzkrātos  naudas līdzekļus gribētu ieguldīt, iegādājoties dividendes vai akcijas.