You are currently viewing 💃🏻🕺🏽Zināšanas un pieredzes pasākums – kopienas prakse skolēniem  „Jā veselīgam dzīvesveidam!”

💃🏻🕺🏽Zināšanas un pieredzes pasākums – kopienas prakse skolēniem „Jā veselīgam dzīvesveidam!”

Liedaga vidusskolas 7. a un 7.b klases skolēniem notika Izglītības attīstības centra projekta “SATIKT” ietvaros organizēta tikšanās ar diviem skolas absolventiem: boksa treneri Ņikitu Androščuku un studenti Karīnu Bačmanovu, deju skolotāju Anastasiju Kozlovu un 12. a klases skolēniem, kuri aktualizēja veselīga dzīvesveida aktivitātes un metodi – „Kā pateikt nē!”, balstoties savā pieredzē.

Ņikita Androščuks ir ieguvis balvas „Par labāko tehniku” daudzos turnīros. Ņikita ringā aizvadījis ap 90 cīņām, piedalījies Eiropas čempionātā, uzvarējis Latvijas čempionātā 2018. gadā un ieguvis godalgotas vietas vairākos starptautiskos turnīros Eiropā. Ņikita skolēnus iepazīstināja ar boksa aizkulisēm, diskutēja par savu ceļu šajā sporta veidā un tā aizkustināja skolēnus, ka daži nonāca pie atziņas – varbūt paralēli jau izvēlētam savam sporta veidam ir jāpamēģina arī bokss.

Anastasija Kozlova nodarbojas ar bačatas deju un māca to visiem interesentiem. Bačatas dejas pamatsoļus izmēģināja arī skolēni un atzina, ka tā ir ļoti ritmiska deja, enerģiska un tai piestāv vasara. Anastasija stāstīja kā ir nonākusi pie panākumiem caur savu gribasspēku un tas ceļš nav bijis tik viegls. Taču arī atzina, ka ļoti liels atbalsts un motivētāji ir bijuši vecāki.

Karīna Bačmanova ir studente, un paralēli mācībām RTU Liepājas akadēmijā jau strādā Liepājas Liedaga vidusskolā par sākumskolas skolotāju un futbola tiesnesi. Karīna motivēja skolēnus nebaidīties no eksāmeniem, uztvert tos kā iespēju nākamajam solim, nepadoties dzīves grūtībām un gūt draugus nevis kompānijas. Kā atzina skolēni, viņiem īpaši patika sarunāties ar Karīnu, jo viņa ir jauna skolotāja.

12.a klases skolnieks Bogdans Vasiļjevs stāstīja par savu kā jaunieša ikdienu, kā veicās ar savu izaicinājumu pirms pusgada atteikties no cukura un saldinātiem ēdieniem. Rosināja būt aktīviem un pieņemt izaicinājumu darboties skolēnu līdzpārvaldē, jo tādā veidā var līdzdarboties, ietekmēt skolas dzīvi un būt tai piederīgam, būt pilsoniski aktīvam, piedalīties dažādos projektos un gūt pieredzi. Tad neatliks laika pusaudžu muļķībām, kā atzina Bogdans, nebija neviena, kas viņam būtu pamatskolā rādījis ceļu. Jaunieši aktīvi interesējās par reālo darbu skolēnu līdzpārvaldē un diskutēja par to, kādus pasākumus gribētu skolā organizēt.

Izglītības attīstības centra projektā „SATIKT” Liepājas Liedaga vidusskolas komanda – pedagogi Jana Freimane, Baiba Bolšteina un Anna Ušeņina, 12. a klases skolēni Bogdans Vasiļjevs, Ruslans Novikovs un Ēriks Škudulis – darbojas jau vairāk kā gadu un projekts noslēgsies šī gada rudenī ar drukātu izdevumu par dažādām iekļaujošām pilsoniskās līdzdalības aktivitātēm un metodēm, par projektā iesaistīto skolu pieredzi.

Plašāka informācija par projektu pieejama:
https://www.iac.edu.lv/projekti/aktualie-projekti/new-project-page/


Projekts „Satikt” (Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/104/19)
Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem